Jóga pro začátečníky a věčné začátečníky s Tamarou Gajdůškovou

rad26852tamara.jpg

Jste zahlceni každodenním stresem a tělo vám dává najevo, že je čas na změnu? Toužíte mu lépe porozumět, abyste se mohli cítit zdravěji a spokojeně? Jóga pro začátečníky vám rozproudí energii a dodá chuť do života! Kurz je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, včetně úplných začátečníků.

Jóga je propracovaný systém technik propojující naše tělo, ducha i mysl. Jde o komplexní přístup k životu a sobě samým zahrnující dechová cvičení a pozice zlepšující sílu, flexibilitu a klid duše. Nechte jógu změnit váš život a vstupte do světa klidu a harmonie.

Lekce pro začátečníky a věčné začátečníky jsou u nás v Yogarden sestaveny tak, abyste postupně objevovali základy jógy, správného dýchání, základní pozice (asány) a do hloubky mohli porozumět tomu, co jóga doopravdy je. Lekce jsou určené jógovým nováčkům i již praktikujícím, kteří si nejsou jisti správným provedením jednotlivých pozic. Seznámíte se se základními prvky jógového učení. Naučíte se, jak v lehkosti a správně provádět Pozdrav Slunci a podrobně se zaměříme na základní jógové pozice, jako například pes hlavou dolů, tzv. čaturanga, bojovník a jiné běžně praktikované asány. 

  • Seznámíte se s inverzními pozicemi a jejich přínosem pro páteř a celé tělo.
  • Každá lekce je uvedena hudebním naladěním se za pomoci harmonia a zpěvu manter.
  • V józe se nezávodí, ani nelámou rekordy. Budete se pomalu posouvat krok za krokem, naučíte se naslouchat vlastnímu tělu a na konci kurzu si budete jisti, že správně ovládáte jednotlivé asány a užíváte si plynulost a dynamiku lekcí.
Focus on

Věnujeme se především tématům:

Asány

Jednotlivé jógové pozice, které vám pomohou sladit tělo, mysl a emoce a uvolnit a protáhnout svaly. Postupným tréninkem a opakováním se budete v pozicích cítit pohodlně a soustředíte se na sebe a své potřeby.

Meditace

Vyladíte sami sebe jako hudební nástroj. Zklidněním mysli a nekonečného toku myšlenek si více uvědomíte svůj vnitřní prostor, i to, jak se cítíte ve svém těle a prostředí.

Flow

Zaměříme se na plynulost lekce a propojení dechu s pohybem a pozorností. Díky tomu se snadněji odpoutáte od rušivých vjemů a užijete si plynulost a proud lekce ve stavu „flow“, kdy jste maximálně uvolněni a zcela ponořeni do toho, co děláte.

Dech

Tak přirozená a zároveň důležitá věc v lidském životě ovlivňující fyzické i psychické zdraví. Naučíte se sladit dech s pohybem v jednotlivých jógových pozicích i mimo ně a díky plnému jógovému dechu maximálně využít kapacitu plic.

zúčastnit se

Lektorka Tamara Gajdůšková

Úvodem do jógových praktik vás provede lektorka Tamara Gajdůšková. Díky svým dlouholetým zkušenostem vede hodiny velmi jemně. Současně klade důraz na správné provedení cviků a příjemným bonusem je obohacení hodiny o zpěv a hru na harmonium. Po lekci se budete cítit protaženi, zpevněni a uvolněni.

hero
hero

Yogarden

V poklidném a příjemném prostředí studia Yogarden na Letné se budete cítit jako doma. Naše tři klimatizované sály jsou ideální pro pohyb a cvičení. Díky rozdílným kapacitám sálů máte zajištěno neomezené množství prostoru pro pohyb a individuální pozornost od lektora/lektorky.

3 sály

multilingual

klimatizováno

recepce

bistro